Kalan zaman
 • 10

  Gün
 • 22

  SAAT
 • 03

  Dakika
Tanımı

KİM? Beslendiği kültürleri yansıtırcasına, afro-beat’ten funk’a, poptan caza geniş bir yelpazede özgün üretimler yapan Londra doğumlu Sudan asıllı ABD’li şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve müzisyen.

NE YAPTI? Ahmed Gallab, sahne adıyla Sinkane, Londra’da profesör bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Beş yaşına kadar yaşayacağı Sudan’a taşındı. Beş yaşında ise ABD’ye yerleşti. Kısa sürede bu kadar farklı coğrafyalarda bulunması, küçük yaşta şekillenmeye başlayan müzik kimliğine de yansıdı. Ahmed Gallab’ı sadece Sinkane ile değil, birçok önemli grup ve projenin içinde yer almasıyla tanıyor olabilirsiniz. Caribou, of Montreal, Born Ruffians ve Yeasayer gibi önemli isimlerin turne müzisyenliğini üstlenmesinin haricinde; Nijeryalı electro-funk efsanesi William Onyeabor’a adanmış dev bir proje olan Atomic Bomb! Band’in lideri ve müzik direktörü olan Gallab, bu projede David Byrne, Damon Albarn, Money Mark, Dev Hynes, Amadou and Mariam, Joshua Redman, Jamie Lidell ve Alexis Taylor gibi dünyaca ünlü müzisyenleri bir araya getirdi. 2012 yılında yayımlanan ilk albüm MARS’la başlayıp, bu yıl içinde Jakuzi’nin de kataloğunda yer aldığı plak şirketi City Slang etiketiyle yayımlanan son albüm Dépaysé’yle devam eden süreç, Sinkane’in müzikal tonlarındaki geçiş ve değişimlerini de beraberinde getirdi. Funk, Sudan pop, psychedelia ve afro-beat altyapılarıyla hayli enerjik şarkılara imza atsa da konu şarkı sözleri olduğunda suya sabuna dokunmayı asla ihmal etmiyor. Çoklu kültürün iliklerine kadar işlediği şarkılarında politik kimliğini saklamaktan asla çekinmeyen Sinkane ile Salon’da yüksek telden bir gece sizleri bekliyor.

NASIL? Funk, Sudan pop, psychedelia ve afro-beat ekseninde bir gece. Dolayısıyla Salon’da şartlar dansa son derece müsait.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

İletişim
 • Adres

  SalonİKSV

Kategoriler
Video
Konum
mood_bad
 • İlk yorum yapan sen ol.
 • chat
  Değerlendirme yap
   TurkishEnglishRussianItalianFrenchArabic