Kalan zaman
 • 13

  Gün
 • 22

  SAAT
 • 58

  Dakika
Tanımı

KİM: Bu yıl yayımlanan son albümü This Is How You Smile’la gözlerimizin içini güldüren, kulaklarımıza sofistike bir indie pop bayramı yaşatan Ekvadorlu şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve yapımcı.

NE YAPTI: Roberto Carlos Lange, Ekvador'dan gelen köklerini, Florida'da büyürken dinlediği müziklerden aldığı ilhamla besliyor. 2009'dan günümüze devam eden Helado Negro kariyerinden evvel ROM, Epstein ve Boom & Birds isimli projelerde yer alan Lange, New York’a taşınmasının ardından hayat bulan ilk Helado Negro albümü Awe Owe'da Latin, folk, caz ve elektronik ögeleri kullandı. Connecticut'ta bir kabinde kaydettiği albümü Canta Lechuza'yı 2011'de yayımlandıktan sonra Julianna Barwick'le projesi OMBRE ile bir albüm yayımladı. Çocukluğundan beri sahip olduğu, yıllar yıllar sonra dolapta tekrar bulduğu bir posterin ilham verdiği 2014 çıkışlı albümü Double Youth'la Helado Negro mesaisine geri döndü. 2012’de yayımlamaya başladığı, 2018’de dördüncü ayağını bizlerle buluşturduğu Island Universe Story serisinde Stereolab'den Laetitia Sadier ve Wilco'dan Mikael Jorgensen gibi isimlerle çalıştı. 70’lerin Latin müziği, soul ve dub’dan izler taşıyan albümü Private Energy’yi 2016’da yayımladı. Helado Negro kariyerinin zirvesi diyebileceğimiz son albüm This Is How You Smile, şimdiden 2019’un en iyi albümlerinden biri olarak tanımlanıyor. Pop tarifini elektronik altyapıların da yardımıyla içinden asla çıkmak istemeyeceğiniz türden bir atmosferle buluşturan müzisyen, Salon’un 10. yılının en özel konserlerinden biri için ilk kez İstanbul’a geliyor.

NASIL: Panda Bear, Nilüfer Yanya, Amen Dunes ve benzer isimleri çalma listelerinden eksik etmeyenleri ihya edecek güzel müzik gecesi.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

İletişim
 • Adres

  SalonİKSV

Kategoriler
Video
Konum
mood_bad
 • İlk yorum yapan sen ol.
 • chat
  Değerlendirme yap
   TurkishEnglishRussianItalianFrenchArabic